=>Chat <=Kdo chce může pokecat =)

Tři jablka denně a kila jdou dolů!

15. července 2011 v 17:32 | Lusiik |  Zdraví-rady a tipy

Pravidla jablkové diety

Základem tohoto jablkového dietního plánu Tammi Flynn je pojídání jablek před každým hlavním jídlem. Myšlenkou této diety je, že vláknina, která se v jablku vyskytuje, snadno zasytí a ti, kteří tuto dietu podstupují, nemají pak rychle pocit hladu. Chuť jablka navíc redukuje potřebu sladkého mlsání. Člověk tak nemá tolik chuť na sladkosti a jiné lákavé a méně zdravé pamlsky.
Tři jablka denně ke zdravé stravě a úspěch je zaručen.
Doporučená jídla při jablkové dietě

Těm, kteří tuto dietu chtějí podstoupit, se doporučuje, aby do svého jídelního plánu zařadili čtyři až pět menších jídel denně. Sestavení jídel by se mělo na zdravých potravinách, které mají nízký obsah tuku. Každé jídlo nebo svačina by také měly obsahovat zdroj proteinů. Právě proteiny totiž redukují chuť k jídlu a zároveň pomáhají ve snížení váhy. Kromě pojídání tří jablek denně je dále doporučeno zahrnout do denního jídelníčku také až šest porcí jiného ovoce a zeleniny. (1 porce je jedna středně velká zelenina nebo ovoce, cca o velikosti středního jablka.) Toto dovolí tělu omezit příjem kalorií a zároveň však nepociťovat dojem hladu.

Kromě jablek patří mezi doporučená jídla této diety dále například nízkotučný cottage sýr, nízkotučný jogurt, vajíčka, prsní kuřecí maso, krocaní maso, libové hovězí maso, losos, ovesné vločky, hnědá rýže, brokolice nebo hlávkový salát.

Máme pro vás vzor jídelního plánu na jeden den!

Vzor jablkové diety může vypadat třeba následovně.
  • Snídaně může kromě jablka obsahovat také sýrovou omeletu a jeden hrníček vařených ovesných vloček.
  • Dopolední svačina se může skládat z půl hrníčku cottage sýra a půl hrníčku odtučněného jogurtu.
  • K obědu si kromě jablka můžete dopřát dále grilované kuřecí prsíčko, dva hrníčky brokolice na páře a půl hrníčku hnědé rýže.
  • Odpolední svačinu si můžete zpestřit kapučínovým shakem.
  • K večeři si můžete smlsnout na jablíčku, grilovaném lososu a zeleném salátu.
Ani u jablečné diety nezapomeňte cvičit

Během dodržování pravidel diety je doporučováno pravidelné cvičení, a to například kardiovaskulární cvičení nebo třeba posilování.

Výhody jablkové diety

Pojídáním jablek na začátku každého hlavního jídla zvýší pocit plnosti a zamezí tak zbytečnému přejídání se. Jablka obsahují rozpustné vlákniny, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu. Kromě toho obsahují také flavonoidy (1), které pomáhají přecházet onemocnění srdce, mrtvici a některým druhům rakoviny. Vysoký příjem dietních proteinů redukuje chuť na jídlo a udržuje během diety svalovou hmotu. Dieta podporuje příjem čerstvé zeleniny i ovoce a zdravé cvičení.


Tagy: jablko, jablka, dieta, diety, jablková dieta, snadná dieta, zaručená dieta, účinná dieta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama