=>Chat <=Kdo chce může pokecat =)

Pomoc dostala jsem to!

16. ledna 2011 v 15:46
Jak můžeš být připravena na menstruaci, když nevíš, kdy ji dostaneš?
Je to stejné jako s deštníkem, který s sebou máš, i když zrovna neprší - prostě měj pro všechny případy po ruce vložku nebo tampón. Zásobu hygienických potřeb by sis také mohla zamknout do své školní skříňky. Tampóny jsou tak malé, že se ti vejdou i do kabelky. Pokud tě menstruace i tak zastihne nepřipravenou, neboj se zeptat spolužačky, zda-li u sebe nemá vložku nebo tampón. V takovém případě ti může pomoci i učitelka tělocviku či biologie.
¨
Co dělat, když začneš menstruovat a nemáš vložku po ruce?
Krátkodobě ti postačí složený toaletní papír nebo papírový ubrousek, který si vložíš do kalhotek. Unikající krev se do něj vsákne. Menstruace obvykle začíná jen slabým krvácením, takže bys měla mít dost času, sehnat vhodnější ochranu. Abys předešla těmto nepříjemným situacím, můžeš ve dnech, kdy očekáváš měsíčky, používat intimku.

Co dělat, když se měsíčky ohlásí ve škole?
Ať už se menstruace objeví neočekávaně kdekoliv, zachovej klid. Učitelky jsou také ženy a jsou na takovou situaci připraveny.
Až začneš menstruovat pravidelně, naučíš se s dalšími měsíčky počítat. Pro takový případ měj vlastní zásobu hygienických potřeb. V tašce nebo batůžku si najdi oddělené místo na vložky/tampóny "pro všechny případy", kde mohou nerušeně a diskrétně čekat na svou chvíli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jamamproblem jamamproblem | 16. ledna 2011 v 15:51 | Reagovat

Ahoj, tvůj blog se mi líbí, je jednoduchý a přesný :-) koukni se i na můj blog www.jamamproblem.blog.cz :D
más opravdu hezkej oblog ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama