=>Chat <=Kdo chce může pokecat =)

Legendární módní značka Burberry Prorsum

18. ledna 2011 v 8:29 | Lusiik

Klasické, ale zároveň i originální, velmi stylové, luxusní a žádané modely, to je Burberry Prorsum, značka s více než stopadesátiletou tradicí, kterou znají elegantní dámy i pánové z celého světa. Ptáte se proč? Burberry totiž dala světu nejklasičtější kabát všech dob - nesmrtelný baloňák.

Značka

Základy značky Burberry Prorsum položil v roce 1856 Thomas Burberry, který nejprve oblékal výhradně úředníky.

Díky vynálezu vodě odolnému materiálu zvanému gabardén se Burberry dočkal velkého úspěchu a jeho výrobky byly nesmírně žádané.

Jeho nejtypičtějšími kousky se staly všemi známé baloňáky.

Od té doby ale své pole působnosti značně rozšířili.

A tak si dnes u Burberry můžete do svého šatníku koupit naprosto cokoliv, od topů až po elegantní sexy šatičky, a nově dokonce i všelijaké doplňky.

Typické rysy

Burberry se vyznačuje především klasickými čistými liniemi, v zásadě jednoduchým stylem a tradičními barvami (odstíny červené, černé, hnědé, bílé či modré). Na první pohled by se mohlo zdát že je snad Burberry takový nemastný neslaný styl, ovšem opak je pravdou. Klasický tradiční styl doplněný o smyslné originální detaily v podání této značky vypadá naprosto úžasně.

Christopher Bailey

Současným uměleckým ředitelem nejstarší a nejsilnější britské módní značky je Christopher Bailey. Ten na svůj post nastoupil v roce 2001, kdy na tom značka nebyla příliš dobře. V očích společnosti tehdy šlo jen o další konzervativní zapomenutou firmu. Baileymu se však povedlo v průběhu pouhých pěti let zvýšit prodej Burberry o neuvěřitelných 67 procent, čímž ji doslova zachránil.

Jak se mu to povedlo? Oprášil staré, časem prověřené kousky, zejména proslulý trenčkot navržený zakladatelem značky Thomasem Burberrym pro důstojníky armády Jejího Veličenstva na tažení do první světové války. Neobyčejně stylový, baloňák z nepromokavého gabardénu s podšívkou s dnes již legendárním kostkovaným vzorem jménem Nova Check. Právě kolem tohoto kabátu pak Christopher Bailey vybudoval celou současnou image Burberry.

Hvězdy stylu Burberry

Suverénem tohoto stylu je Kate Moss, hrdinka většiny reklamních kampaní této značky. Další tváří je také modelka Stella Tennant, či herečka a držitelka Oscara Rachel Weisz. V modelech od Burberry však snadno uvidíte i další slavné krásky, jakými jsou například herečky Sienna Miller, Keira Knightley či Kate Bosworth, ovšem nějaký ten model od visí i ve skříni samotné anglické královny.

Burberry Prorsum i u nás

Letos na jaře byl jeden z butiků Burberry otevřen dokonce i u nás v České republice, konkrétně v pražské Pařížské ulici číslo 11. Na 135 metrech čtverečních jsou zde zákazníkům k dispozici nejnovější kolekce Burberry Prorsum, Burberry London Collection a Burberry Accessories (pro muže i ženy). Vzhled a koncept obchodu vychází z toho, jak vypadá originální obchod Burberry London na New Bond Street v Londýně. Interiér je vytvořený z britských materiálů a obchodu nechybí ani klasické britské rysy...
Burberry Prorsum...Burberry Prorsum...Burberry Prorsum...
Burberry Prorsum...Burberry Prorsum...Burberry Prorsum...
Burberry Prorsum...Burberry Prorsum...Burberry Prorsum...

Burberry Prorsum...Burberry Prorsum...Burberry Prorsum...
Burberry Prorsum...Burberry Prorsum...Burberry Prorsum...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama