=>Chat <=Kdo chce může pokecat =)

Jak to říct mamce?

16. ledna 2011 v 15:44
Jak to říct mámě??? Nebojte se zde najdete nějaké rady...
  • Nedělej kolem toho rozruch. Možná máš z vážného rozhovoru mezi čtyřma očima trochu strach. Proto zkus začít nějak normálně, řekni třeba: Mami, stalo se ti někdy, že jsi měla opravdu hodně dlouhou menstruaci?" Tím uvedeš téma a můžete mluvit.
  • Napiš si to. jestli je pro tebe příliš těžké udělat první krok, nechej mámě vzkaz na místě, kde jej najde jen ona. Může v něm stát něco jako: " Mami, v poslední době mám při měsíčkách velké bolesti. Mohly bychom si o tom večer promluvit?" Tím necháš první krok na ní a nemusíš se trápit tím, jak bys začala sama.
  • Běž přímo k věci. Můžeš se také rozhodnout, že prostě řekneš, co cítíš. Začni třeba slovy: "Není mi příjemné mluvit o takových věcech, ale potřebuji s tebou mluvit o své menstruaci." Nebudete ztrácet čas a rychle se s mámou dostanete k podstatě problému.
Ať už je něco v nepořádku nebo ne, tvoje máma by měla vědět, co tě v souvislosti s tvým tělem trápí a zajímá. Máma ti může poradit, i když se nic mimořádného neděje. Třeba ti poradí, jak se vypořádat s křečemi při menstruaci. Pravděpodobně měla v tvém věku podobné otázky a problémy a bude jen ráda, že jsi za ní přišla. Jestli ale opravdu nemůžeš jít za mámou a myslíš, že máš problém, najdi si mezi příbuznými nějakou jinou ženu, nebo jdi za jiným dospělým, kterému věříš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama