=>Chat <=Kdo chce může pokecat =)

Jak pečovat o vlasy v zimním a letním období ?

16. ledna 2011 v 15:51

Statická elektřina neprospívá vlasům

Dnes má doma skoro každý ústřední topení. Sice je to pro nás pohodlnější, než přidávat každou chvíli do kamen, ale naše vlasy trpí. Pokožka hlavy i vlasy jsou suché, proto se mohou i častěji mastit, důsledkem suché pokožky se tělo snaží zpátky hydratovat pleť a vytváří maz. Pokud chceme situaci vylepšit, doporučují se používat doma zvlhčovače vzduchu, které zmírní suché prostředí a vlasy nebudou tolik vysušené.

Čepici s sebou

Sice budete mít vlasy mastnější a budete si je muset mýt častěji, což při užívání kvalitních šamponů dnes již tolik nevadí, ale vezměte v potaz fakt, že čepice funguje jako ochranný štít mezi okolními vlivy a vašimi vlasy. Určitě byste měla nerada vlasy hned po úpravě zasypány sněhem. Mrazivé počasí a nepřijemný vítr navíc vlasy vysušuje.

Jaké výrobky používat?

Je dobré používat kvalitní kondicionér, samozřejmě podle typu vašich vlasů, měl by vlasy chránit před mrazem. Stejný efekt mají také gely a pěnová tužidla, které navíc drží tvar účesu. Nedoporučuje se dávat na vlasy lak, protože ten spolu s vlhkým počasím a deštěm vlasy slepí a špatně se budou rozčesávat. Pokud příliš na kupovanou kosmetiku nedáte a máte raději přírodní produkty, pak vám doporučuji používat bylinky a rostliny, které se dají v létě vypěstovat na zahrádce a nasušit na zimu, nebo také koupit. Můžete si připravit odvary z heřmánku či kopřiv a oplachovat jimi umyté vlasy. Pro lepší lesk se doporučuje také pivo.

Několik tipů na domácí zábaly

Obchody jsou přeplněné výrobky, ale domácí vlasové kúry jsou z přírodních produktů, můžete si je připravit samy a navíc vás nestojí další finance. Můžete využít, co máte zrovna po ruce. Postačí vám otevřít ledničku a spíž. Pokud chceme zábal použít, nejprve si vždy musíme vlasy umýt a aplikujeme kúru na čisté, voňavé vlasy. Nezapomeňte si při použití zábalu vlasy zabalit do ručníku, aby byly v teple.

Pro mastné vlasy

Pokud vás trápí mastné vlasy, stačí si vyndat z ledničky jedno, či dvě vajíčka, podle délky vlasů. Oddělíme žloutek od bílku a bílek hezky našleháme do sněhu. Ten natřeme na vlasy a necháme působit, dokud nezaschne a pak jej můžeme smýt.

Na suché vlasy kapku olej

Olivový olej je blahodárný a dokáže pokožku hezky promastit. Stačí si nalít olivový olej do hrnce spolu se žloutkem a zahřát směs na 40 °C. Pak ji potřít na vlasy a nechat působit dvacet minut.

Pro lesk jako blesk

Abyste měla lesklé vlasy, je možné použít pivo nebo zábal z vajíček, oleje a medu. Stačí do misky nakapat několik kapek olivového oleje, přimíchat dva bílky a k tomu dvě lžíce medu. Směs natřeme na vlasy a necháme(asi 15 min) působit
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama